مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان خبر داد
شناسه خبر :۸۶۸

فعالیت ۱۰ گروه جهادی در روستاهای سرپل ذهاب

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر، ۱۰ گروه جهادی در روستاهای سرپل ذهاب فعالیت دارند، گفت: این گروه‌ها در این مناطق برای آبادانی در روستاها و مناطق محروم اهتمام می‌ورزند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، فرهاد امندی ظهر امروز در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی استان زنجان ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج اظهار کرد: بسیجیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی حضور فعال در عرصه‌های مختلف داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مورد توجه توسط بسیجیان بحث محرومیت‌زدایی بوده است، تصریح کرد: در این بخش پروژه‌های متعددی اجرا شده است.

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر، ۱۰ گروه جهادی در روستاهای سرپل ذهاب فعالیت دارند، گفت: این گروه‌ها در این مناطق  برای آبادانی در روستاها و مناطق محروم اهتمام می‌ورزند.

امندی همچنین گزارشی از فعالیت ۹۹ گروه جهادی در قالب ۱۶۵ اردوی جهادی بسیج سازندگی در استان طی سال جاری در مناطق محروم ارائه کرد و گفت: این گروه‌ها تا کنون ۶۷ پروژه را تکمیل کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر این، ۶۶ اکیپ پزشکی متشکل از پزشکان متخصص در مناطق محروم به ویزیت رایگان و توزیع اقلام بهداشتی و دارو مبادرت ورزیده‌اند، اضافه کرد: تابستان امسال نیز ۲۹۱ مدرسه در قالب طرح هجرت، نوسازی و ۶۰۰ بسته نوشت‌افزار در مناطق محروم توزیع شده است.

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان با بیان اینکه سال قبل ۲ هزار و ۶۰۶ نفر به مبلغ ۲۹ میلیارد و ۸۶ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت کردند، گفت: امسال نیز ۶۷۸ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

امندی با بیان اینکه بسیج سازندگی سه موضوع آموزش، ارائه تسهیلات در عرصه‌های امنیت غذایی و صنایع دستی و تبدیلی، همچنین بازاریابی را اولویت برنامه‌های خود قرار داده است، تصریح کرد:  در این زمینه فعالیت بسیجیان چشمگیر بوده است.

وی همچنین به برنامه بسیج سازندگی در حوزه آموزش نیز اشاره کرد و افزود: امسال یک هزار و ۱۲۴ نفر در استان آموزش‌های لازم را در رشته‌های مختلف با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی استان زنجان گذرانده‌اند.

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان ادامه داد: امسال همچنین بسیجیان کارآفرین در بازارچه‌های مجازی، نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و نمایشگاه تهران و آذربایجان غربی حضور یافته و محصولات جدید خود را ارائه کرده‌اند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها