شناسه خبر :۳۸۹۲

ایجاد ۱۴۵ هزار واحد کوچک تولیدی با حمایت بسیج سازندگی رئیس بسیج سازندگی گفت: /عكس

رئیس بسیج سازندگی گفت: طی پنج سال گذشته با تکیه بر اقتصاد مقاومتی بیش از ۱۴۵ هزار واحد کوچک تولیدی در سراسر کشور تشکیل شده است.
نسخه مناسب چاپ

سردار نعمان غلامی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه بسیج سازندگی از سال ۱۳۹۲ به بحث اقتصاد مقاومتی و اشتغال به صورت جدی وارد شده است، گفت: محوریت آن بحث ایجاد واحدهای کوچک مخصوصاً در حوزه امنیت غذایی بوده است. رئیس بسیج سازندگی افزود: طی پنج سالی گذشته به‌طور میانگین ۲۹ هزار واحد کوچک و به عبارتی بیش از ۱۴۵ هزار واحد کوچک در حوزه اقتصاد مقاومتی در کشور ایجاد شده است. 

وی با بیان اینکه این واحدها با کمک منابع بانکی از جمله بانک مهر اقتصاد ایجاد شده‌اند، گفت: هدف بسیج سازندگی در این زمینه کمک به دولت و همچنین الگوسازی واحدهای ایجاد شده و تکثیر آنها بوده است. 

رئیس بسیج سازندگی کشور با اشاره به اینکه میانگین تسهیلات پرداختی به این بنگاه‌‌‌ها ۱۳ تا ۱۵ میلیون تومان بوده است، گفت: این تسهیلات با سود ۱۶ درصد پرداخت شده، ضمن اینکه در یک سال گذشته تسهیلات با سود ۱۰درصد به متقاضیان پرداخت شده است. 

سردار غلامی اظهار داشت: در طول چند سال گذشته بیش از ۳ هزار نخبه در حوزه تولید از طریق رسانه‌‌‌ها معرفی شده‌اند. وی با اشاره به برگزاری سالانه حدود ۹۰۰ نمایشگاه عرضه محصولات مقاومتی بیان داشت: برگزاری این نمایشگاه‌‌‌ها در راستای معرفی مشاغل ایجاد شده بسیار مؤثر بوده است. 

رئیس بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه بررسی‌‌‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۷۰ درصد واحدهای کوچک تولیدی ایجاد شده فعالیت پایداری داشته‌اند‌، گفت: این واحد‌‌ها در امتداد قطب‌های صنایع تبدیلی ایجاد شده است. 

وی افزود: این کارگاه‌های کوچک براساس مزیت‌های اقتصادی مناطق مختلف تشکیل شده است، ضمن اینکه صنایع تبدیلی مورد نیاز مناطق شناسایی و روی آن سرمایه‌گذاری شده است. 

غلامی بیان داشت: همچنین تلاش شده است واحدهای کوچک تولیدی را به واحدهای بزرگ متصل کنیم. وی با بیان اینکه تمرکز ما بیشتر روی مناطق روستایی بوده است، گفت: این اقدامات در سراسر کشور و تمام استان‌‌‌ها صورت گرفته است. رئیس بسیج سازندگی کشور اظهار داشت: پرورش ماهی، پرورش شترمرغ، تولید عسل، تولید زعفران، ‌تولید گیاهان دارویی، تولید قارچ و صنایع تبدیلی و... حوزه فعالیت را تشکیل می‌داده است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها