شناسه خبر :۳۷۳۲

شهيد شاخص سال۱۳۹۷(شهيد والامقام مصطفي صدر زاده )

شهيد والامقام مصطفي صدر زاده
نسخه مناسب چاپ

 

 

                                                                                            تاريخ تولد: ۱۹/۰۶/۱۳۶۵          محل تولد: شوشتر

تاريخ شهادت:۰۱/۰۸/۱۳۹۴       محل شهادت: حلب سوريه

محل تدفين: بهشت رضوان شهريار

نحوه شهادت:

در سوريه به گواهي همزمان رشادت هاي  زيادي به خرج داد و به عنوان فرمانده گردان انتخاب شد، حتي به او جانشيني فرمانده تيپ هم پيشنهائد شد اما قبول نكرد زيرا عقيده داشت اگر در جايگاه فرماندهي باشم به من اجازه حضور در خط مقدم را نمي دهند . سرانجام در روز اول آبان ماه ۱۳۹۴ همزمان با تاسوعاي حسيني به شهادت رسيد.

نكات بارز و برجسته:

جالب است درست يك روز قبل از شهادت به همرزمانش گفته بود من فردا شهيد مي شوم و كمتر از ۱۴ ساعت ديگر من در هواي شما نفس نخواهم كشيد .حتي به درستي به دوستالنش گفته بود كه من فقط با يك گلوله به شهادت مي رسم. مادرش از سادات است.به مادرش گفته بود: مادر جان دعا كن اگر ماندن من منشا خير زنده بماتنم و اگر شهادتم در جامعه تاثير خواهد داشت به شهادت برسم. روزي كه به دنيا آمد مادرش او را نذر حضرت عباس (ع) كرده بود و درست در روز تاسوعاي حسيني به شهادت رسيد.

خلاصه زندگي نامه:

ايشان دوران نوجواني خود را با شركت در مساجد و هيئت هاي مذهبي ، انجام كارهاي فرهنگي و عضويت در بسيج و يادگيري فنون نظامي سپري كردند.در دوران جواني در حوزه علميه به فراگيري علوم ديني پرداخت ، سپس در دانشگاه دانشجويي رشته اديان و عرفان شدند، همزمان مشغول جذب نوجوانان و جوانان مناطق اطراف شهريار بودند. نتيجه ازدواج ايشان در سال ۸۶ دختري به نام فاطمه و پسري به نام محمد علي است.

مصطفي صدر زاده در سال ۹۲ به سوريه عزيمت و به علت رشادت در جنگ با دشمنان دين ، فرمانده گردان عمار شد ، سرانجام پس از چندين بار زخمي شدن در درگيري با داعش ، ظهر روز تاسوعا مقارن با ۱ آبان ۹۴ در عمليات محرم در حومه حلب سوريه به آرزوي خود ، يعني شهادت در راه خدا رسيد.

فرازي از وصيت نامه:

دوستان با معرفت، هم رزمای بسیجی‌ام! می‌دونم وقتی این نامه رو براتون می‌خونن از بنده دلخور می‌شید و به بنده تک خور و یا ..ميگيد

چون می دونم شماها همتون عاشق جنگ با دشمنان خدا هستید،می دونم عاشق شهادتید...

چند نکته را به حسب وظیفه به شما سفارش می کنم:

وقتی کار فرهنگی را شروع می کنید با اولین چیزی که باید بجنگیم خودمان هستیم .۱

۲- وقتی که کارتان می گیرد و دورتان شلوغ می شود تازه اول مبارزه است زیرا شیطان به سراغتان می آید اگر فکر کرده اید که شیطان می گذارد شما به راحتی برای حزب الله نیرو جذب کنید ، هرگز...

۳-اگر می خواهید کارتان برکت پیدا کند به خانواده شهدا سر بزنید ، زندگی نامه شهدا را بخوانید سعی کنید در روحیه خود شهادت طلبی را پرورش دهید.. ۴- سخنان مقام معظم رهبری را حتما گوش کنید، قلب شما را بیدار می کند و راه درست را نشانتان می دهد.

دعای ندبه و هیئت چهارشنبه را محکم بچسبید.۵-

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها